10 pomysłów na specjalizację w treningu personalnym

10 pomysłów na specjalizację w treningu personalnym

Trenerze wiem, że jest środek sezonu i śledzenie FB, przygotowywanie posiłków oraz prowadzenie treningów personalnych zajmują Ci większą część dnia. Mam do Ciebie jednak prośbę… zwolnij na 15 minut, usiądź wygodnie w fotelu i przeczytaj do końca w skupieniu dzisiejszy artykuł, a gwarantuje Ci że zyskasz dużo cennych informacji dotyczących rozwoju swojej kariery trenerskiej.

Rynek fitness w Polsce rośnie w niesamowitym tempie, przybywa trenerów, placówek promujących aktywność fizyczną oraz potencjalnych klientów. Cieszy mnie to ogromnie i dam z siebie wszystko żeby osób aktywnych fizycznie w naszym kraju systematycznie przybywało.

Niestety jest też druga strona medalu, rozwój naszej branży nie przekłada się na poziom usług trenerskich większości trenerów. Czy powinniśmy być zdziwieni tą sytuacją? Moim zdaniem raczej nie… w większości przypadków gwałtowny wzrost zapotrzebowania na daną usługę wywołuje lawinę nowych usługodawców widzących przede wszystkim możliwość szybkiego zarobku.

Branża FITNESS nie będzie tutaj wyjątkiem od reguły, co więcej będzie zachęcać do szybkiej kariery i kusić dolarami na koncie, ponieważ brak jakichkolwiek standardów szkoleniowych ułatwia zdobycie uprawnień do zostania trenerem, które notabene nie są w ogóle potrzebne do wykonywaniu zawodu trenera personalnego w naszym kraju.

W tym miejscu nasuwa mi się pytanie, które często słyszę od moich kursantów:

JAK WYRÓŻNIĆ SIĘ NA TAK ZATŁOCZONYM RYNKU TRENERÓW PERSONALNYCH?

W bardzo prosty sposób…

ZNAJDŻ SWOJĄ SPECJALIZACJE!!!

Wyróżnij się z tłumu i przedstaw swoją wartość. Obecnie na rynku fitness rację bytu mają tylko ci trenerzy, którzy oprócz profesjonalnego podejścia i charyzmy są fachowcami w danej dziedzinie treningu. Nie musisz wybierać swojej specjalizacji już na samym początku kariery w zawodzie trenera. W moim przypadku były to 2 lata pracy z klientami, podczas których próbowałem różnych systemów i metod treningowych. Okres ten pozwolił mi odkryć moją obecną specjalizację jaką jest trening wzorców ruchowych, która pozwala mi pracować z podopiecznymi w sposób zdrowy, bezpieczny i co najważniejsze skuteczny.

JAKĄ SPECJALIZACJE MAM WYBRAĆ?

Taką, w której czujesz się najlepiej i będziesz czerpał radość z niekończącej się edukacji w tej dziedzinie.

Moje TOP 10, które polecam:

1. TRENING OSÓB STARSZYCH (powyżej 60 roku życia)

2. TRENING OSÓB BARDZO OTYŁYCH (powyżej 40 BMI)

3. TRENING KOBIET PRZED I PO CIĄŻY

4. TRENING SYLWETKOWY

5. TRENING SIŁOWY (Trójbój siłowy / Dwubój olimpijski)

6. TRENING DZIECI

7. KALISTENIKA

8. YOGA

9. TRENING ONLINE

10. TRENING PERSONALNY W MAŁYCH GRUPACH

Są to oczywiście tylko przykłady i zachęcam Cię do wybrania własnej specki. Jedno jest jednak pewne…

Specjalizacja w treningu personalnym to przyszłość, więc albo ją znajdziesz albo będzie ci coraz trudniej z pozyskiwaniem nowych klientów i zbudowaniem silnej marki na rynku fitness!

Już we wrześniu debiutuje nasz KURS – TRENER PERSONALNY, gdzie krok po kroku zajmiemy się nie tylko przygotowaniem metodycznym kursantów do pracy w zawodzie trenera, ale również pomożemy im w zaplanowaniu przyszłości w tym zawodzie. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę jako trener personalny… nie mogłeś trafić lepiej 🙂
A obecnym trenerom życzę powodzenia w rozwoju specjalizacji trenerskich i czerpania radości z wykonywania tego pięknego zawodu trenera personalnego.

Zobacz nasze szkolenia

Piotr Czajkowski TM